הכל-בו לבית לגן ועשה זאת בעצמך - צוות-גדרון
  טלפון 03-9349801     אימייל: mivnit@gmail.com 
 
                                                                                             
מנורה סולארית נטענת לסוכה  |  גדר אלומיניום אופקית  |  בד מתכוונן לפרגולה לבניית סוכה  |  תאורת שביל סולארית מנירוסטה  |  
דף הבית >> מאמרים >> התקנת ותפעול חלון גג FAKRO

התקנת חלונות גג בעלי ציר עליון ומרכזי

דגמי FPP של פאקרו - הדור החדש


חלון גג FPP של חברת Fakro הינו חלון בעל ציר עליון וציר מרכזי.
חלונות גג מסוג זה ניתן לפתוח בשתי דרכים: הדרך הראשונה היא באמצעות ציר עליון, חלון הגג נפתח כלפי מעלה והחוצה בלבד, במפתח של בין 0° – 35° מעלות. בצורה זו מסגרת החלון עם הזכוכית אינה בולטת אל תוך הבית - מצב שעלול לפעמים להפריע במקומות בהם עוברים או יושבים ליד הקיר המשופע (למשל אם יש שולחן עבודה ליד החלון).

 
חלונות גג ציר עליון ומרכזי פאקרו - צוות-גדרון
חלונות לגג רעפים עם ציר כפול - FAKRO

הדרך השנייה בה אפשר לפתוח את חלון הגג היא באמצעות הציר המרכזי של החלון, שבעזרתו ניתן להפוך חלונות גג מדגם זה, עד כ- 180° פנימה, ולקבע אותו בעזרת תפס מיוחד. תכונה זו מיועדת בעיקר לשם ניקוי הצד החיצוני של החלון, כאשר הופכים אותו פנימה. ללא תכונה מיוחדת זו, שקיים רק בחלונות גג עם ציר מרכזי, קשה מאד לגשת אל צידם החיצוני של החלונות המחוברים לגג.

חלון זה נחשב למתקדם מסוגו, בזכות 2 הצירים ויכולת התפעול הקלה שלו, בקליק אחד על כפתור בחלון, למעבר בין מערכת צירים אחת לשנייה. כמו כן חלונות גג אלה של פאקרו הם בעלי זכוכית כפולה מבודדת ואיכותית ובעלי מסגרות ברמת גימור גבוהה ביותר. עם עמידה בתנאי איכות אירופאיים וישראליים.

 

להלן סרטון המתאר את תהליך ההתקנה הפשוט יחסית, של חלון גג רעפים FPP, ציר עליון ומרכזי של חברת FAKRO הפולנית. בסופו ניתן לראות את דרך התפעול המיוחד של החלון, לצורך השימוש היומיומי.
 

מלבד חלונות גג רעפים בעלי ציר כפול, קיימים גם חלונות גג בעלי ציר אחד. חלון עם ציר עליון, חלון גג עם ציר מרכזי וגם חלון עם ציר צדדי (ימין או שמאל) הנפתח כמו דלת. יכול לשמש גם כיציאת חירום לגג (אם יש לאן לצאת).

לייבסיטי - בניית אתרים