הכל-בו לבית לגן ועשה זאת בעצמך - צוות-גדרון
  טלפון 03-9349801     אימייל: mivnit@gmail.com 
 
                                                                                             
דף הבית >> מאמרים >> מרזבים ולמה הם חשובים

מרזבים ולמה הם חשובים

בעבר, גרתי בדירת מרתף בבית פרטי, או פרטר כפי שחלק מהאנשים מכנים יחידות מגורים כאלה.
היתה לי דירת 3.5 חדרים, מפלס שלם, 4 כיווני אוויר ואור, ממש דירה נחמדה.
אבל תופעה אחת שחזרה על עצמה, שהדירה שינה מעיני היתה נזילות מים, אל תוך הדירה בחורף. נזילות ממשקופי חלונות ונזילות אפילו מהקירות.

התגלית המצערת

גיליתי שלבית הזה לא קיימת מערכת מרזבים לניקוז המים. הגשמים שנפלו על שטח גג הרעפים הגדול, פשוט זרמו באין מפריע אל שולי הגג ומשם זרמו אל האדמה.
כך גם שמי שעומד מול דלת הכניסה ומוציא מפתח בכדי לפתוח את הדלת - סופג הרבה מים על הראש (כי כמובן שגם לא היה גגון כניסה לבית).


מרזבים ומדוע חשוב להתקין - צוות-גדרון
גג רעפים ללא מערכת מרזבים לאיסוף המים בקצה


ומכיוון שלא היו מרזבים, המים שהגיעו אל האדמה מהגג, פשוט נפלו בסמוך לבית סביב כל היקפו וחלחלו כלפי מטה, ממש במקום בו פגעו בקרקע, ככה במשך שנים. במקומות בהם קירות הבית לא נאטמו בצורה תקינה, נוצר חלחול של מים דרך סדקים בקירות הפרטר ודרך המסגרות של חלק מהחלונות.
זה דבר שהרתיח אותי כל פעם מחדש, עד שבעל הבית סופסוף הסכים לתקן, לשפץ ולאטום ועד שהבין שכדאי להתקין מרזב היקפי.

כמובן שחילחול זה במשך שנים גם פגע ביסודות המבנה במקומות מסויימים וזה דרש מאוחר יותר, חפירה, ייבוש, תיקון ואיטום. עבודה של עשרות אלפי שקלים. אילו בעל הבית היה חכם מספיק להתקין מרזבים מראש.

איך פועלים המרזבים

מערכת מרזבים סביב בית, מרכזת את כל המים והגשם הזורמים על הגג, לתוך תעלת המרזב ההיקפי הפתוח ומשם, המים זורמים לצינור אנכי, שמוריד את המים למטה בצורה מרוכזת. צינור זה מאפשר להפנות את המים הרחק מהבית ומיסודותיו, אל הרחוב, אל מערכת ניקוז או אפילו אל מערכת אגירת מי גשמים.

לכן, סביב הבית שהוא הנכס היקר שלכם, אם אתם באמת רוצים לשמור עליו, התקינו מערכת מרזבים, שתרחיק את המים מיסודות הבית ותמנע נזילות, חילחולים וכאבי ראש, והוצאות עתק מיותרות.

מערכת מרזבים סביב לבית - צוות-גדרון
בית עם גג משופע ומרזב היקפי חיצוני

מרזבים מעוצבים ודקורטיביים, על כל חלקיהם, בצבעים שיתאימו לקירות הבית או המבנה, מאלומיניום או מ-PVC, ניתן להשיג אצלנו בצוות-גדרון 03-9349801.
לייבסיטי - בניית אתרים