הכל-בו לבית לגן ועשה זאת בעצמך - צוות-גדרון
  טלפון 03-9349801     אימייל: mivnit@gmail.com 
 
                                                                                             
מנורה סולארית נטענת לסוכה  |  גדר אלומיניום אופקית  |  בד מתכוונן לפרגולה לבניית סוכה  |  סוכטף- סוכה קטנה לילדים  |  תאורת שביל סולארית מנירוסטה  |  
דף הבית >> מאמרים >> חומרי איטום למבנים

חומרי איטום למבנים

ישנם הרבה צורות של חומרים לאיטום מבנים. ישנם חומרים לאיטום גגות שטוחים, גגות רעפים, חומרים לאיטום קירות וחומרים לסדקים וחיבורים.

נסקור כאן את מבחר החומרים שניתן להשיג בצוות-גדרון:

לגגות שטוחים ישנם חומרים ממשפחת Maris Polymers. חומרי איטום פוליאוריטניים, על בסיס מים, כגון מריסיל - חומר נוזלי למריחה ואיטום גגות, היוצרת ממברנה או שכבה חזקה, אטומה ועמידה. לחומרים אלה ישנם גם פריימרים, להכנת משטח הגג לפני יישום החומר הפוליאוריטני. חומרים אלה מהווים תחליף איכותי, יעיל יותר ונוח לשימוש לזפת, מכיוון שהם אינם דורשים חימום, היוצר גם זיהום אוויר וגם מכיוון שצבעם הוא לבן - כך שאין צורך להוסיף מעליהם שכבת סיד, כמו בזפת.

על אותו העיקרון, ושל אותה החברה ישנו חומר לאיטום מרפסות וגגות מרוצפים - מריטראנס, גם לו יש פריימר. והייחוד שלו הוא בשקיפותו, כמו זכוכית. יוצר ממברנה עמידה וחזקה, מעל המרצפות והמרווחים, שגם מוסיפה אסטטיות לרצפה.

חומרי איטום למבנים - צוות גדרון
מריחת חומר איטום שקוף מריטרנס במרפסת


ישנם גם חומרי איטום או סילרים לבטון ולאבן של Rust-Oleum, הדומים מאוד בפעולתם למריטראנס ושקוף כמוהו. ובאותו אופן יותר שכבה אטומה, עמידה לשנים. עוד יתרון של החומר הוא מונע ספיגה של מים ולכלוך אל תוך הבטון והרבה יותר קל לניקוי.

בגגות משופעים, בהם חשוב לנו המראה, המנהג הנפוץ הוא קירוי ברעפים. אבל יש פתרון חדש, קל ליישום ויעיל - במקום רעפים כבדים, יקרים ושבירים, שיישומם הוא תהליך ארוך, קיימים יריעות איטום ביטומניות (ז"א על בסיס זפת). יריעות אלה נדבקות מאליהן וגם צידם החיצוני מצופה גרנולית אסטטית ליופי, במבחר צבעים וגם עם דוגמאות שונות המזכירות צורות שונות של רעפים. כמובן שיריעות אלה עמידות גם בקרינת שמש UV.

בנוסף לחומרים אלה ישנם עוד מגוון חומרי איטום מיוחדים לסדקים ולהדבקה, כגון: סיליקון, סופר 7, סיקה. ישנם גם תרסיסי סיליקון, ספריי גומי לאיטום חיבורים וסדקים בגגות ועוד.


הכל בו לבית, לגן ו-עשה זאת בעצמך "צוות-גדרון" אלכסנדר-ינאי 18, א.ת. סגולה, פ"ת  03-9349801/3

לייבסיטי - בניית אתרים